Yılbaşı Kutlamak Yerine Her Daim Hazırlık Olsun İsteyenler El Kaldırsın!

Eveeet, geri sayım başladı yeni yıl için. Aslında yılbaşı gecelerini hiç sevmem; zoraki eğlence, giden tatlı -acı anıları silmek zorunluluğu, hatta eziyet gibi gelir bana. Ama  bu geri sayım günleri yok mu? Mükemmel! Saatlerce  sokaklarda o ışıltıyı izlemek istiyor insan.Her yer ışıl ışıl, parlak, göz alıcı renkli ışıklar ve oyuncaklarla dolu, hediye sektörü tasarımda kendini aşmış olur bu günlerde. Çarşıya çıkmak ayrı bir zevk bu dönem. Vitrin tasarımları ise en önemlisi. Ünlü markaların  mağazaları da  bu hazırlık döneminde ayrı bir  yarış içindeler..Bu mağazalara en iyi örnek ise Paris'in en ünlü Mağazası "Printemps".


İçinde kocaman bir departman da Chanel markasına ait olan bu mağaza tam 12 vitrinini de   sadece bu markaya ,yılbaşı vitrinlerini tasarlaması için emanet etti. Efsanevi tasarımcı Karl Lagerfeld ve Vanessa Paradis tarafından özel bir açılış töreniyle yılbaşı vitrin tasarımlarını halka  sundular geçen hafta. Vitrinlerin en önemli özelliği ;  her vitrin ayrı ayrı Chanel'in özel koleksiyonlarını  sergilemek için  ayrılmış. LA, New York, London, Venice, Moscow, Shanghai, Byzance, Tokyo, Biarritz, Cruise 12C, Spring/Summer 08  ve Karl Lagerfield için özel tasarlanan onun küçük  bibloları.
Bu vitrinin adı Moskova..Mr. Karl'ın  Chanel için tasarladığı  küçük Revü kızlarından oluşan vitrin..Bütün vitrinler hareketli, müzikli sahnelerden oluşuyor. Tam seyirlik. Fotoğraflarına bakınca bile  içim açılıyor ,bir de Paris'de olsam kim bilir nasıl hissederdim? Yılbaşına geri sayım sürecinde hepimizin kalbinin de ışıltılı, aydınlık olması dileğiyle, iyi seyirler.
4 yorum:

didem dedi ki...

Yilbasinda magazalara bayiliyorum. Bolca kirmizi. Burada herkes cam agaci seklinde kupeler takiyor, kopekleri bile giydiriyorlar.

Bir İçmimar'ın Mabedi dedi ki...

sevgili Didem, buralar da renkli ama eminim oralarda daha çoşkuludur bu dönem, mutlu noeller bu arada,, umarım çok güzel bir yıl geçiririz hep birlikte:)) sevgiler.

Soy Celeste dedi ki...

Hola, quiero dejar por escrito mi deseo de que tengas un precioso año 2012. Que te sientas bien, que goces de buena salud, que tus proyectos puedan realizarse y que todos los días estés rodeada de mucho cariño. Te dejo un abrazo. ¡Felicidades para ti!!!

Bir İçmimar'ın Mabedi dedi ki...

@Soy Celeste;
Lo que un maravilloso comentario mi querido amigo! Muchas gracias por esos deseos. Espero que este año traerá también a amor, éxito, suerte salud usted. un abrazzo!