Bu gün 29 Ekim , Yüce Atatürk, TEŞEKKÜRLER bu gün bize Cumhuriyet'i hediye ettiğin için....

"Türk milletinin karakteri yüksektir. Türk milleti çalışkandır. Türk milleti zekidir... Türk milleti milli birlik ve beraberlik içerisinde güçlükleri yenmesini bilmiştir… Türk milletinin tarihi bir niteliği de güzel sanatları sevmek ve onda yükselmektir. Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır..."MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.

6 yorum:

CENGİZ B dedi ki...

Bire-bir aynı sözler değilse de anlam olarak şunları da söylemiş Büyük Önder ;

" Efendiler... Memleketin halini olduğunuz yerden göremezsiniz.. Memleketi gezecek; milletin ayağına gidecek; halkın sıkıntılarını yerinde göreceksiniz.. Yoksa Ankara'dan memleket idare etmek idarecilik değildir..."

Ama bizler Cumhuriyet'in 88. yılında Ankara'dan verilen kararlarla; İstanbul'daki trafik kazalarından başkasını haber yapamayan basınımızla; ülkesinden haberdar olmayan internet aydını entellektüellerimizle UYU'mlu biçimde yaşayıp gidiyoruz..

Buna rağmen iyi ki Cumhuriyet var.. Atatürk'e ve O'nunla beraber bu ülkeyi kurtarıp Cumhuriyet'i kuranlara minnettarız..

didem dedi ki...

Atam izindeyiz! Ne mutlu Turkum diyene.

Bir İçmimar'ın Mabedi dedi ki...

@Cengiz B., katılıyorum size, asıl olanlardan bi haber yaşasak da iç sesimiz bizi zaten yönlendiriyor, doya doya kutluyoruz Cumhuriyet Bayramımızı..

Bir İçmimar'ın Mabedi dedi ki...

@Didem;
Sevgili Didem ,çok teşekkür ederim bu anlamlı cümleler için.

çeşnici Handan dedi ki...

Bayramımız kutlu olsun sevgiler.

Bir İçmimar'ın Mabedi dedi ki...

@Çeşnici Handan,
evet nice mutlu bayramalara, teşekkürler