Doğanın Elleri Yakamızdayken...

İşte geldi o güzelim sonbahar...Bütün doğa kızıl renge boyanıyor yavaş yavaş. En sevdiğim şeylerden biri, yağmurun sesini, rüzgarın uğultusunu evin penceresinin kenarına oturarak dinlemek ,seyretmek. Tam bu kışa geçiş dönemimde yazdan kalan havalarda evin tüm perdelerini pencerelerini açıp oturmak istiyor insan, ama aniden gelen yağmurda da güvenli sıcak bir köşeye sığınıyor her tarafı sıkı sıkıya kapatarak..

Buraya kadar çok güzel, ama şu aralar doğanın ve evrenin elleri yakamızda. Yağmur bastırdığı zaman acımasız sel oluyor, fırtına büyük binaları yutuyor, Gökyüzünden tepemize uydular yağıyor,Nasa uzaylıların varlığını kabul ediyor..vs.  Bunlar da benim gece kabuslarım oluyor:))Benim gibi korkuları olanlar için öyle bir ev tasarlanmış ve inşa edilmiş ki paylaşmadan geçemedim. Ülkemizde  geniş alanlara sahip yerlere de gayet güzel uygulanır diye düşünüyorum.

İşte bu her tarafı baştan aşağıya cam olan evin adı "Safe House", yani "Güvenli Ev".  KWK Promes ve Robert Konieczny tarafından mimari projesi yapılan ev Polonya'da. '2009 yılında da Barcelona 'da ödül almış. Evin neresi mi güvenli?
 
Bütün kapı, duvar ve geçiş alanları hareket edebilen yapılardan oluşuyor. Bir anda cam ev, beton bir  kutuya dönüşüyor,işte  o yüzden güvenli:))8 yorum:

Adsız dedi ki...

nefissssss :))))) böyle bir evim olsaydı keşke!

Bir İçmimar'ın Mabedi dedi ki...

tesekkur ederım sevgılı ısımsız okuyucum,

didem dedi ki...

Her mevsimin kendine ozgu bir hali var. Sonbahar bana hep romantik gelmistir...

Bir İçmimar'ın Mabedi dedi ki...

sevgili Didem, yorum için teşekkür ederim, bu yorumlar beni motive ediyor:))

Beril dedi ki...

Harika .... İNsanin canı böyle bir evde oturmak istiyor

Bir İçmimar'ın Mabedi dedi ki...

@Beril, çook teşekkür ederim,süpersin..

PINKY FASHION dedi ki...

insanın evinde kendini güvende hissetmesi güzel bir duygu. inş. Türkiye'de de böyle evler görürüz;)

Bir İçmimar'ın Mabedi dedi ki...

Sevgili Pinky Fashion, bu gün bu fırtınanın ortasındaböyle bir eve çok ihitiyacım oldu şahsen:)))